Висновки

Літературознавці

- Англія.Лондон.Бейкер - стріт 221Б. За часів А.Конан Дойла будинку під  таким номером не існувало. Дослідники витратили багато часу, щоб встановити, де міг би мешкати знаменитий детектив. У 1951 році в будинку на Бейкер - стріт було відкрито виставку, присвячену Шерлоку  Холмсу. Нині там музей, і гостей привітно зустрічає "секретарка" містера Холмса, яка відповідає на листи, що й досі надходять на адресу відомого сищика. Вона охайно і діловито відповідає тим, хто чекає на допомогу чи пораду, що містер Холмс перебуває на заслуженому відпочинку на своїй фермі в Сассексі, де, як і раніше, розводить бджіл...
А зараз завітаємо на вулицю Нортамберленд - стріт, у таверну "Шерлок Холмс", де розташований ще один музей загального улюбленця. За скляною перегородкою - вітальня, у якій із любов"ю відтворено особливості обстановки, відомої всьому світові. Ось крісло Холмса - для людини, високої на зріст, воно замале й не дуже зручне, але він його любив. Ось крісло - гойдалка Ватсона. А третє крісло пропонується відвідувачеві. У кутку на столику з пропаленою кислотою стільницею - хімічна  лабораторія Холмса. Там - таки його знамениті люльки й не менш знаменита лупа, купа листів із різних куточків світу. Здається, ось - ось відчиняться вхідні двері, і до кімнати ввійдуть господар зі своїм приятелем. Привітавшись, перший обов"язково промовить такі слова "Мене звуть Шерлок Холмс. А це мій друг і помічник доктор Ватсон,  у присутності якого ви можете говорити так само одверто, як і зі мною".
(За М.п.Тугушевою)
Ми вважаємо, що детектив - чтиво для всіх, тому що - це "легкий" літературний жанр, який буде цікавий як для дітей, підлітків, так і для дорослих. Вчить людей дивитися не тільки на велике, а й помічати дрібниці.
Читанням детективів зневажати не треба. Гарний детектив, як і всяка гарна книга, крім хитрих загадок -  дуже цікава, тому детектив є чтивом для всіх.
Детектив - це високе чтиво для всіх, бо вони вчать мислити, концентрувати увагу на деталях, розширюють кругозір, оскільки охоплюють різні сфери життя.

Дослідники

Е.По "Золотий жук"

Тема твору - пошук скарбів, захованих піратами.
Дія відбувається на островах, шлях до скарбів вказує череп. Пошуки скарбів відбуваються за допомогою криптограми.
Точки зору персонажів твору
Герої: Легран 
(точка зору) Зі шматком пергамента пов"язана якась таємниця, її обов"язково треба розгадати; можливо, вона буде корисною
Розповідач ( точка зору) Легран  захопився химерною ідеєю, у нього "золота лихоманка"
Джупітер (Юпітер) Хазяїна вкусив золотий жук, і той захворів.
Сюжетний ланцюжок
жук - пергамент - вогонь - череп - кіт - тепла вода - сковорідка - криптограма. 

Артур Конан Дойл"Спілка рудих"

Артур Конан Дойл наділив Холмса зовнішністю й рисами характеру свого вчителя - професора медицини Джозефа Белла. Високий, худий, з різкими яструбиними рисами обличчя, лікар дуже нагадував детектива. Він був надзвичайно спостережливим, уміло користувався методом дедукції. Доктор Белл був прихильником Шерлока Холмса, дуже тішився тим, що став прототипом такого відомого літературного героя.
Головне в Холмсі значною мірою визначила особистість самого А.Конан Дойла. Письменник зізнався сину Адріану:" Якщо існує на світі Холмс, то це я сам". Конан Дойл, як і його персонаж, був справедливою, благородною і безкорисливою людиною.
Персонажі: Холмс, Ватсон, Містер Джейбез Уїлсон, Вінсент Сполдінг, Дункан Росс, Джон Клей, містер Меріуезеєр.
Шерлок Холмс розкрив злочин про підкоп під банк.

Сенкан

Легран
Цілеспрямований, спостережливий
Мислить,фантазує, розгадує
Людина з яскраво вираженою індивідуальністю
Головний герой.

Журналісти

1.Скільки років ви працювали в міліції(поліції)?
2. Які злочини Вам доводилося розслідувати?
3. Чи любите Ви читати або дивитися по телебаченню детективи?
4. Чи використовуєте в своїй роботі дедуктивний метод дослідження?
5.Як Ви вважаєте, чи допомагає читання детективів Вам у роботі?

Висновки: питання були задані 8 працівникам поліції. Всі вони люблять читати, або дивитися по телебаченню детективні історії, але при такій роботі їм, нажаль, не вистачає на це часу.

Працівники поліції вважають, що розслідування, які вони бачили, або про які читали допомагають їм у роботі, а дедуктивний метод розслідування ще й досі існує.

Немає коментарів:

Дописати коментар